Akbank Kredi Kartı Borcu Öğrenme ve Ücreti

Kredi kartının kullanıcısına sunduğu avantajlar saymakla bitmez. Kredi kartı cebinizdeki nakit para gibi işlev görürken, nakit paranızın yetmediği, olmadığı durumlarda ise bankanızın kartınıza tanımladığı limit oranında harcama yapabilmenize imkan verir. Taşıması ve kullanılması, banknotlara göre çok daha kolay ve güvenlidir.
Kredi kartı sunduğu tüm avantajlar ile dünyada kullanımı hızla yayılan bir hizmet olmuştur. Ülkemizde de kredi kartı kullanım oranı her geçen gün artmaktadır. ekim 2014 verilerine göre Türkiye’de 59 milyon aktif kredi kartı kullanılmaktadır. Bu rakam, oldukça yüksektir.
Kredi kartı sahibi, kartına olan borcunu her an öğrenmek isteyebilir, buna ihtiyaç duyabilir. Kredi kartları işlemleri, kat hizmetinin alındığı banka şubelerinden, internet sitesinden ve ATM’lerinden ücretsiz olarak gerçekleştirilebilir. Ancak, ülkemizde yasa gereği tüm bankaların kendi ATM’leri, her türlü bankanın hesap ve kredi kartı ile işlem yapabilme imkanını verir. Şayet işlem yapacağınız kartınıza ait bankanın ATM’sinden değil de bir başka bankanın ATM’sinden işlem yapmak isterseniz, bu hizmet karşılığında para ödemek zorunda kalırsınız. Bu nedenle de kredi kartı sahipleri, mümkün olduğunca kendi bankalarını ATM’lerini kullanmak isterler.
Akbank, kredi kartı piyasasında Axess markası ile önemli bir yere sahiptir. Akbank müşterileri sahip oldukları Axess kredi kartıyla ilgili tüm işlemleri bankanın şubelerinden kolaylıkla gerçekleştirebilir. Akbank Kredi Kartı Borcu Öğrenme ve Ücreti seçeneklerini dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Akbank’ın yurt genelindeki tüm şubelerinden kredi kartınızın borcunu öğrenme işlemlerini ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Akbank’ın telefon bankacılığı hizmet numarasını arayarak da her hangi bir ücret ödemeden kredi kartınızın borç bilgilerini dinleyebilirsiniz. Yine Akbank’ın internet şubesi üzerinden de kredi kartınıza ait borç bilgilerinin tamamına herhangi bir ücret ödemeden erişebilirsiniz. Akbank, kendi şube, telefon ve internet bankacılığı ve ATM’leriyle yapılacak olan kredi kartı borcu öğrenme işlemleri için herhangi bir ücret talep etmez. Akbank, müşterisinin her koşulda ücretsiz olarak kredi kartı bilgilerine erişimini sağlayacak hizmetleri sunmaktadır.
Ancak, zaman zaman insanlar başka bankaların ATM’lerini kullanarak işlem yapmak zorunda kalabilir. İşte b durumda, başka bir bankanın ATM’si ile yapacağınız her işlem için bankanız sizden ücret talep edecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir