Akbank Kredi Kartı Borcu Ödemek

Kredi kartı kullanımının yoğunluğu sürekli artış göstermektedir. Kredi kartları ile tüm alışveriş ve fatura ödemeleri yapılabilir. Üstelik bu ödemeleri ve her türlü alışverişi kredi kartınız ile internet üzerinden de kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.
Türkiye’de yaklaşık 60 milyon kredi kartı aktif olarak kullanılmaktadır. Kredi kartı sahiplerinin büyük çoğunluğu hiç nakit para kullanmadan tüm ödeme ve harcamalarını kredi kartları üzerinden gerçekleştirirler. Kredi kartının internet dışında kullanımı için POS cihazı denilen makinelere ihtiyaç duyulmaktadır. POS cihazı Point Of Sale’nin (Satış Noktası) baş harflerinden oluşmuştur. Kredi kartı ile ödeme yapılmak istendiğinde, POS makinesinin bulunduğu işyerinin yetkilisi, kredi kartınızı sizin göreceğiniz şekilde POS cihazının özel yuvasına yerleştirir. Ya da manyetik okuma kanalından kartı geçirir. Ardından alışveriş ya da ödeme tutarı grevli tarafından POS makinesinin tuş takımları kullanılarak girilir. Daha sonra kart sahibi, kimsenin görmeyeceği şekilde ya POS makinesine ya da makinenin uzantısı olan bir aparata şifresini girer. Bu sırada ekranda ödeme tutarı gözükür. Kart sahibi tutarı okuduktan sonra herhangi bir yanlışlık olmadığını düşündüğünde şifreyi girer. Ya da tutarın düzeltilmesini talep eder. Şifre girildikten sonra POS makinesi telefon hattı ile bankayla irtibat kurar. Banka işleme onay verdiğinde, ödeme gerçekleşmiş olur. Tüm bu işlemler saniyeler içerisinde gerçekleşir.
Ülkemizde yaklaşık 2.5 milyon adet POS makinesi aktif olarak işyerlerinde kullanılmaktadır. Bu rakam da gösteriyor ki ülkemizde hemen her işyerinde kredi kartı ile ödeme yapma imkanı vardır. Kredi kartı bu kadar yoğun kullanılınca, kartın biriken borcu da o kadar artmaktadır. Bu nedenle de kart sahibi zaman zaman borç miktarını öğrenmek ve ödeme yapmak ister.
Akbank kredi kartı için Axess markasını kullanan bankadır. Akbank Kredi Kartı Borcu Ödemek için bankanın tüm şubelerini kullanabilirsiniz. Şubelerden, kredi kartınızın tüm borç bilgilerini limit bilgilerini öğrenebilir, bu bilgiler ışığında da dilediğiniz miktarda ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz. Akbank Kredi Kartı Borcu Ödemek için bankanın ATM’lerini de kullanabilirsiniz. ATM’lerden dilerseniz nakit para yatırarak, dilerseniz de mevduat hesabınızdan transfer gerçekleştirerek kredi kartınızın borcunu ödeyebilirsiniz. Akbank Kredi Kartı Borcu Ödemek için bankanın telefon şubesi hizmet numarasını arayabilir böylece kısa bir telefon görüşmesinin ardından borcunuzu ödeyebilirsiniz.
Akbank’ın bir çok bankacılık hizmetini dilediğiniz yerden ve dilediğiniz zaman yapmanızı sağlayan internet şubesini Akbank Kredi Kartı Borcu Ödemek için de kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir